Arcadelt Kamarakórus Egyesület
Adatlap:
Bemutatkozás:
Az Arcadelt Kamarakórus Egyesület célja alapszabályunk értelmében a zenei kultura és azon belül a kórusmuzsika népszerűsítése.
A közös éneklés örömét minél szélesebb körben igyekszünk terjeszteni, ennek érdekében az egyetemes és a magyar kórusmuzsika remekeiből egyaránt választunk egyházi és világi témájú kórusműveket az irénynek megfelelően.
Az énekes zene kezdeteitől napjainkig válogatunk énekszámokat és abból szolgáltatunk az aktuális ünnepekre, rendezvényekre. Így a gregoriántól a reneszánsz eredetű madrigálon át a mai zeneszerzők műveiből is énekelünk szép hangzású műveket. Minden esetben zenei érték közvetítésére törekedünk és a zenei ízlés formálás is egy feladatunk. Már a művek választásában is ez igényünk tükröződik. 2018. november 18-án ünnepeltük meg az Arcadelt Kamarakórus 25 éves fennállását a kaposvári Evangélikus Templomban.
Vegyes kórusként indult a együttes 1993-ban, majd 2007-től női kórus felállásban működik 10-12 énekessel.
Korábbi programok:
Vegyes kórusként 1995. novemberében a prágai Adventi Nemzetközi Kórusversemyen ezüst diplomát nyertünk és a legjobb külföldi kórus díját. Majd 1999-ben a németországi Pholheimben a Mendelssohn-versenyen kaptunk az énekünkért ezüst diplomát. Női kórusként 2014 novemberében az Önök segítségével jutottunk el Prágába Nemzetközi Adventi Karácsinyi Kórusfesztiválra, ahol mi képviseltük a magyar kóruskultúrát egyedüli magyar együttesként.
Évente 10-12 fellépésünk van Kaposváron és a közeli településeken, somogy megyében adunk elő kórusműveket az igénynek megfelelően világi vagy egyházi témában a magyar és az egyetemes kórusirodalom remekeiből válogatva.
Templomokban, kultúházakban könyvtárakban és kiállító termekben énekelünk elsősorban, rendezvényeken. Egy alkalommal jutottunk el Budapesten a Történeti Múzeumban félórás műsorral.
Az elmúlt években egyre többet énekeltünk vidéki rendezvényekhez kötődően templomokban és művelődési házakban, 2019-ben viszont úgy alakult, hogy többet énekeltünk Kaposváron, mint korábban.
A Takáts Gyula Városi és Megyei Könyvtárban több alkalommal énekeltünk, ugyanígy a Takáts Gyula Emlékházban valamint az Együd Árpád művelődési Központban irodalmi vagy képzőművészeti rendezvényhez kapcsolódóan. Önálló rendezvényeink is voltak szép számmal, egy kórustalálkozó, több jótékonysági est és a jubileumi koncertjeink is.
Együttműködő partnereink a Takáts Gyula Városi és Megyei Könyvtár, a Kaposfüredi Galéria, Berzsenyi Társaság, somogy megyei települések önkormányzatai és más civil szervezetek.
Tervezett programok:
Jótékonysági rendezvényeket magunk is szerveztünk több alkalommal, de mások ilyen célú rendezvényéhez is kapcsolódunk, idén is szándékunkban áll.
Heti két alkalommal 2x2 órás próbát tartunk, amit szükség esetén heti 3x2 órára emelünk.
Minden esetben zenei érték közvetítésére törekedünk és a zenei ízlés formálás is egy feladatunk. Már a művek választásában is ez igényünk tükröződök.
A másik a zenei élmény nyújtása ami fontos törekvésünk, hogy a hallgatónak és az előadónak is öröme legyen benne.
Ahogy Kodály fogalmazott: "Az ének szebbé teszi az életet, az éneklők másokét is."